 |  |  |  |
 |  |  |
 |  |
| 12-06-2009 :: Posten i Sverige har valgt Fiat.
Posten i Sverige og Fiat har inngått avtale om å levere 3.000stk. Fiat Fiorino 1.3 Multijet varebiler med 6 trinns semi-automat gir.
De første bilene ble overlevert av Lorenzo Sistino, sjef for Fiat Automobiles og Fiat Professional, til Andreas Falkenmark, sjef for Posten. Overleveringen skjedde 11. Juni i Stockholm. Posten i Sverige har over 30.000 ansatte og er blant de største firmaer i Sverige.
Bilene er skreddersydd for post bruk og har en rekke modifikasjoner i tillegg til høyrestyring som forenkler postutdelingen.
Denne ordren på hele 3.000 enheter av Fiat Fiorino, valgt til årets varebil i Europa 2009, viser at modellen er spesiell godt egnet til denne type transport oppdrag. Fiat Fiorino ble konstruert for å tilfredsstille brukere som ønsker en kompakt varebil med svært lave driftskostnader, praktiske løsninger, lettkjørt og enkel å parkere.
Usedvanlig lavt forbruk og utslipp karakteriserer Fiat Fiorino. Med et snitt forbruk på 0,44 liter pr. mil og utslipp på bare 116g CO2 er Fiat Fiorino suveren i varebil klassen. Du kan faktisk kjøre 1000km på en tank. Fiat Fiorino leveres også med et nytt ”Traction+system” som er skreddersydd for vanskelige vinterveier.
Som ledende leverandør av varebiler i Europa har Fiat i tillegg til Fiorino en meget omfattende serie med aktuelle varebiler. Fra Strada Pick Up, Panda Van, Doblo, Scudo, til Ducato. De fleste kan skreddersys etter kundenes ønsker og leveres også i LNG (naturgass) varianter.
Fiat`s satsning på miljø og sikkerhet har gitt store resultater i Europa. I dag er Fiat det 3. største bilmerke i Europa og ledende på lavt forbruk, utslipp, sikkerhet og gassdrift.
|
|  |
 |  |  |